Obchodní podmíny


1. Základní ustanovení

Zde uvedené všeobecné obchodní podmínky (dále jen VOP) jsou platné pro nákup v internetovém obchodě www.pyrosilesia.nabizi.cz. Obchod je provozován firmou Anežka Šebestíková, IČ 73907863, se sídlem Polní 263, 747 19, Bohuslavice (dále jen „prodávající“).  Zákazníci (dále jen „kupující“) jsou povinni se s těmito VOP seznámit ještě před nákupem.  Zákazník bere na vědomí, že se uvedením nesprávných údajů, vyžadovaných pro objednávání zboží nebo jejich zkreslením, vystavuje možnosti poškození dobrého jména prodávajícího, jeho uvedení v omyl, a případného možného trestního stíhání.


2. Objednávky zboží

a) Vzhledem k povaze prodávaného zboží musí být kupující starší 18 let (platí u nákupu pyrotechniky II. třídy nebo 2 kategorie), respektive starší 21 let (platí u nákupu pyrotechniky 3 kategorie).


b) Uvedené ceny v e-shopu jsou aktuální a včetně DPH 21%


c) Podmínkou pro podání objednávky je zadání fakturačních údajů (případně údajů pro doručení zboží) kupujícího. Kupující se tímto zavazuje, že uvedené údaje jsou platné a pravdivé.


d) Potvrzením objednávky na "Odeslat objednávku" stvrzuje kupující souhlas s těmito obchodními podmínkami, včetně reklamačního řádu.


e) Vlastnické právo ke zboží přechází na kupujícího, pod podmínkou zaplacení předem dohodnuté kupní ceny, v okamžiku převzetí zboží na místě dodání jím určeném.


f) Objednávka se považuje za vyřízenou momentem převzetí zboží kupujícím v místě uvedeném v objednávce nebo k tomu určeném nebo prostřednictvím přepravce.


3. Odstoupení od kupní smlouvy

a) Kupující má podle § 623 občanského zákoníku právo odstoupit od kupní smlouvy a tím k vrácení zboží.


b) Dodavatel s kupujícím dohodnou termín (maximálně čtrnáct dnů) a způsob vrácení zboží.


c) Zboží musí být vráceno v původních obalech dodavatele, musí být kompletní, nepoškozené, bez známek užívání nebo opotřebení.


d) Dodavatel po vrácení zboží obratem vrátí kupujícímu zpět odpovídající peněžní částku předem dohodnutým způsobem.


e) V případě vrcení zboží zákazníkem platí poštovné zpět k dodavateli kupující. Vrácená částka za zboží bude rovněž bez poštovného. Zásilky zaslané zpět dodavateli na dobírku nebudou přijaty!


4. Dodací lhůta a platební podmínky

Zboží zasíláme českou poštou, jako balík do ruky (dodání do druhého dne). Zboží odesíláme většinou následující pracovní den, nejpozději ale do 3 pracovních dnů od potvrzení objednávky, popřípadě zaplacení zboží převodem na účet.

Online možnost sledování aktuálního stavu procesu přepravy vaší zásilky na https://www.postaonline.cz/trackandtrace/-/zasilka

Telefonní číslo uvádějte správné, jinak Vám nezaručujeme dodání zásilky.


Zboží si můžete vyzvednout také osobně na adrese Polní 263, 747 19, Bohuslavice


Cena dopravy

a) Poštovné ČR: + 149,- Kč, (platba převodem na účet)


b) Dobírka ČR + 199,-Kč (platba dopravci při převzetí zboži)


c) Osobní odběr + 0,-Kč


d) Doprava zdarma do vzdálenosti 5km od naší prodejny. Platí při nákupu nad 1000Kč. Zboží vám dovezeme osobně v předem dohodnutý čas na Vaši adresu. Platí pouze pro obce: Bohuslavice, Chuchelná, Bělá, Píšť, Závada, Vřesina, Kozmice, Dolní Benešov, Dolní Benešov-Zábřeh, Háj ve Slezsku, Bolatice a Bolatice-Borová. V případě dovozu do větší vzdálenosti účtujeme 10Kč za každý další kilometr tam i zpět. Dovoz je možný maximálně do vzdálenosti 10km od obce Bohuslavice.


Výše uvedené podmínky platí pouze pro zasílání zboží po ČR. Objednávky na adresu mimo území ČR nebudou přijaty a zpracovány. Do zahraničí a to ani na Slovensko nezasíláme.


6. Reklamace

a) Případné reklamace budou vyřízeny v souladu s právním řádem platným v České republice.


b) Kupující je povinen při převzetí zboží překontrolovat zásilku. Kontrolou se rozumí zjištění neporušenosti obalu, mechanické či jiné poškození obalu zásilky a zboží a též úplnost dodaného zboží dle dodacího listu.


c) V případě škod vzniklých přepravou má kupující právo zásilku nepřevzít.


d) Na pozdější reklamace týkající se poškození či neúplnosti zboží uplatňované po převzetí zásilky od dodavatelské firmy nebude brán zřetel.


e) Vzhledem k charakteru dodávaného zboží, je možno uznat reklamaci nefunkčního zboží pouze v případě chybějící zápalnice (knotu).


f) Vzhledem k návodu na každém výrobku je kupující povinen selhaný výrobek zlikvidovat postupem uvedeným v návodu a není tedy možné reklamovat použitý selhaný výrobek.


g) Při reklamaci nefunkčního zboží se kupující domluví s prodávajícím na způsobu předání tohoto zboží.


7. Elektronická evidence tržeb

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

8. Závěrečná ustanovení

a) Odesláním elektronické objednávky kupující bez výhrad přijímá veškerá ustanovení obchodních podmínek ve znění platném v den odeslání objednávky a tím současně akceptuje cenu výrobku včetně přepravného.


b) Účastníci se tímto výslovně dohodli na postupu, právech a povinnostech v souladu s občanským zákoníkem, pokud není obchodními podmínkami výslovně stanoveno jinak.Tyto podmínky jsou platné k 20. 2. 2017